Kuchnie na wymiar - meble kuchenne Bielsko-Biała

Kuchnia na wymiar

Wykonywanie kuchni na wymiar, kuchni dopasowanej, kuchni która pełni wzorowo swoją rolę i w zasadzie staje się czymś więcej niż tylko kuchnią – stało się obecnie zjawiskiem powszechnie spotykanym, choć kiedyś było zastrzeżone jedynie dla elitarnych środowisk. Skąd taka tendencja?

Jeśli przestrzeń staramy się nagiąć do gotowych mebli, szafek, zabudowy – rezultat zawsze będzie nieprzewidywalny. Nie te gabaryty, nie te proporcje, nie te wzory, nie te dodatki. Problemy  z aranżacją dotyczą zarówno małych pomieszczeń kuchennych, jak  i sporych gabarytowo kuchni wychodzących na salon, a czasami będących nawet swoistym centrum domu. Dysponując gotowym kompletem mebli zawsze należy iść na głęboko idące kompromisy, ograniczenia i niedogodności.

Właśnie dlatego kuchnie na wymiar stały się tak cenionym produktem, niezależnym od wielu czynników, takich jak: gabaryty kuchni, inwencja własna Klienta oraz zasobność finansowa.

Funkcjonalność kuchni

Wśród wszystkich pomieszczeń, które znajdują się w domu, zapewne to właśnie kuchnia jest najtrudniejsza – i do wykonania   i do wykończenia. Kuchnia jest pomieszczeniem uniwersalnym      o wielu funkcjach: to nie tylko miejsce, w którym przyrządza się posiłki i je konsumuje: to rodzinne zacisze powinno być pełne pozytywnych emocji oraz rodzinnego ciepła i uczuć. Jedynie meble kuchenne na wymiar docelowo wykonane z przeznaczeniem do danego pomieszczenia będą miały odpowiedni fason, gabaryty, współgrające faktury, pasujące dodatki oraz będą się wpisywać  w indywidualny i wybiórczy gust domowników.

Meble kuchenne na wymiar są tworzone dla konkretnej przestrzeni kuchennej, dlatego wypełniają w pełni dostępną powierzchnię, tworząc ergonomiczną i estetyczną całość. Poprawne wypełnienie przestrzeni oznacza, że jest ona spożytkowana nawet wewnątrz szafek, co daje więcej miejsca na ulokowanie kuchennego wyposażenia. Meble kuchenne na wymiar spisują się w każdej przestrzeni, ale w przypadku kuchni o nietypowych wymiarach – są w zasadzie koniecznością.

Szafki kuchenne są priorytetowe w każdej kuchni. Ich zadaniem jest sprawne ulokowanie (i ukrycie) sporej ilości kuchennego wyposażenia – począwszy od sztućców i przypraw, na robotach kuchennych i wielkich garnkach kończąc. Szafki kuchenne muszą być odporne, nie mogą się zacinać przy otwieraniu, zamykaniu, ale przede wszystkim mają zostać zaaranżowane tak, by zapewniać szybki dostęp do znajdujących się w nich akcesoriów.

Projekt kuchni w Bielsku

Projektowanie mebli kuchennych wiąże się z koniecznością sprawnego rozplanowania całego wyposażenia kuchennego, które powinno się tam znaleźć. Zlewozmywak, kuchenka, lodówka i tym podobne potrzebne kuchenne wyposażenie obejmuje czasem nawet 150 kilogramów wyposażenia, które musi w ostatecznym rozrachunku być rozmieszczone w ergonomiczny sposób z zachowaniem jak najszerzej pojętej estetyki. Od funkcjonalnego dopasowania wszystkich tych niezbędnych elementów do pierwotnej przestrzeni kuchennej, zależy finalny wygląd oraz funkcjonalność kuchni. 

Dobry szczegółowy projekt kuchni, przedstawiony w formie czytelnej nowoczesnej wizualizacji umożliwia naszym Klientom dokonanie wglądu w projektowaną kuchnię, jeszcze zanim ona powstanie. Wizualizacja  taka pomoże w ujawnieniu wszystkich ewentualnych problemów, które mogą być związane z niestandardowym wymiarem dostępnej przestrzeni kuchennej oraz może zadecydować czy dobrane elementy wykończenia pasują do siebie stylem i kolorem. Projekt umożliwia przystąpienie do produkcji mebli kuchennych, dopiero wtedy, gdy końcowa wizja kuchni na wymiar została już finalnie dopracowana.

Kuchnie Bielsko-Biała

Nie na daremno nasza siedziba mieści się tuż koło stolarni. Każdy potencjalny Klient może zajrzeć i zobaczyć, w jaki sposób powstają meble kuchenne na wymiar i co odróżnia nasz system pracy od innych wytwórców mebli kuchennych. Przede wszystkim oferujemy zupełnie bezpłatne wykonanie wszelkich pomiarów. Zawsze służymy pomocą i dobrą radą oraz wsparciem nawet dla domorosłych majsterkowiczów, których ambicją jest wykonanie samodzielnego planu według własnych projektów.

W naszych halach fabrycznych powstaje wiele mebli kuchennych na wymiar inspirowanych ambitnymi wizjami naszych Klientów, do realizacji których przyczyniają się: najpierw wykwalifikowani projektanci, a potem najlepsi fachowcy stolarskiego fachu oraz nasi specjaliści, którzy na ten temat wiedzą wszystko i w zasadzie są w stanie sprostać najbardziej ambitnym i wyszukanym projektom naszych Klientów.

Jako firma jesteśmy otwarci na zróżnicowane potrzeby Klienta: możemy wykonać meble kuchenne pod dowolny projekt lub sami zaprojektować je od podstaw – zarówno do niewielkich aneksów kuchennych (np. w bloku) – jak i do obszernych kuchni w domu jednorodzinnym.

W każdej kwestii dajemy naszym Klientom różnorodność wyboru materiałów i rozwiązań oraz pewność doskonałego produktu          i jakości wykonania.

Sprawdź nasze aktualności, nowe projekty, pomysły i inspiracje na naszych kanałach społecznościowych, dołącz do grona zadowolonych Klientów.

Kontakt

Nasze strony

Biuro obsługi klienta: +48 (33) 500 02 07
ul. Okrzei 2, 43-300 Bielsko-Biała (budynek Lenko obok Sfery)
Copyright 2021
www.bfk-kuchnie.pl

Zamów bezpłatny pomiar, napisz jak możemy Ci pomóc.

Masz pytania dotyczące naszych usług? Możesz skontaktować się z nami, wykorzystując poniższy formularz.