Kuchnia otwarta na salon

 

Zabudowa do kuchni otwartej

… jak połączyć i podzielić równocześnie

W dzisiejszych czasach kuchnia połączona z salonem (lub jak kto woli: kuchnia otwarta na salon) jest najbardziej popularnym i w zasadzie standardowym rozwiązaniem. Koncepcja ta pozwala na zapewnienie właściwej (otwartej) przestrzeni oraz uzyskanie większej ilości światła, ponadto w prosty sposób rozwiązuje problem hałasu i zapachów kuchennych.
Pomimo tego zintegrowania dwóch pomieszczeń, zaznaczenie mniej lub bardziej wyraźnej granicy – jest jednakże pożądane, jeśli chcemy zadbać o komfort i estetykę domu.
Istnieje wiele sposobów klasycznego lub bardziej wyrafinowanego oddzielenia od siebie salonu od kuchni.
Poniżej omówimy niektóre z nich, pamiętając że pomieszczenia te powinny być ze sobą w stałej korelacji, która będzie umiała zarówno je połączyć, jak i sprytnie od siebie oddzielić, co nota bene stanowi kwintesencję współczesnej aranżacji.

Awangardowa ścianka działowa

Jest to nowoczesny i prosty sposób, który w ostatnich latach cieszy się sporym powodzeniem. Najczęściej w tej roli sprawdzi się nieduża konstrukcja z płyty gipsowej (lub innej), która wydzieli (zakryje) część pomieszczenia, co wyraźnie podkreśli i zaznaczy granicę z salonem. Mocną stroną ścianki działowej jest fakt, że nie wymaga ona w swoim pobliżu wolnej przestrzeni, ponadto można ją wykorzystać na wyrafinowaną ozdobę: zdjęcie artystyczne, grafikę, obraz etc.

 

Wyspa kuchenna na wymiar

Tradycyjna wyspa lub półwysep

Pomysł ten (mimo że nie najnowszy), nadal cieszy się sporą popularnością, a przyczynia się do tego możliwość dowolnego regulowania gabarytów wyspy, które jednak muszą być zindywidualizowane pod kątem obu pomieszczeń. Wysepka kuchenna sprawdzi się w niewielkich kuchniach, które obdaruje dodatkowym miejscem magazynowym oraz pulpitem roboczym, ponadto może stanowić miejsce na okap, co odciąży główny ciąg kuchennych mebli. Gdy miejsca jest naprawdę mało – zawsze można pomysł zredukować do półwyspu.

 

Drzwi kuchenne

Mobilne drzwi, parawany, przesłony

To rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach – zwłaszcza w domu jednorodzinnym. Przesuwne drzwi na rolkach, szynach lub chowane w ścianę, mogą podkreślać zmianę oblicza całego pomieszczenia w zależności od swojej pozycji: od intymnego kuchennego zakątka do otwartej, szerokiej i gościnnej przestrzeni.

Szklana ścianka działowa

Oprócz swej zasadniczej roli szklana ścianka, będzie pełnić funkcję ozdobną, ożywiającą całość aranżacji. Istnieje spory wybór w tej kategorii: od mlecznej tafli szkła, poprzez chromowaną, przezroczystą, a na rynku pokazało się sporo indywidualnych szablonów do własnoręcznego wykonania w oparciu o unikatowy design.

 

W jakim stylu wybrać kuchnię

Ozdobny unikatowy mebel, nietypowe półki

Jest to uznany od dawna pomysł, który można zrealizować w prosty sposób, przy wykorzystaniu minimum środków. Mówimy tu np. o zestawie ażurowych półek, rustykalnym kredensie, awangardowym oryginalnym meblu, który komponuje się z wystrojem całości.
Może to być także po prostu… stół, o ile w domu nie ma oddzielnej jadalni.

Rozwiązania klasyczne i nowatorskie w zasadzie nie są obłożone żadnymi obwarowaniami. Czynnikiem decydującym oprócz wdrażania znanych, powszechnie stosowanych rozwiązań i pomysłów może być po prostu nietuzinkowy gust właściciela mieszkania/domu.

 

Meble kuchenne Bielsko

Jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że dysponujemy własną fabryką mebli, stolarnią oraz zatrudniamy najlepszych fachowców – nie tylko tworzących meble kuchenne w ich fizycznym wymiarze, ale mamy także cały sztab najlepszych aranżerów, projektantów, doradców, którzy nie tylko są na bieżąco w tematyce najnowszych trendów meblowych, ale chętnie wraz z Klientem i zgodnie z jego sugestiami stworzą coś zupełnie innego, awangardowego – nawet od podstaw.
Zapraszamy do współpracy, niezależnie od tego, czy jesteście Państwo zainteresowani kuchnią oddzielną, czy też połączoną z salonem w którykolwiek ze sposobów przytoczonych powyżej.
BFK Kuchnie jest tak szeroko otwartą firmą, że preferencje Klientów i ich indywidualny gust są dla nas najważniejszą wytyczną.

0 odpowiedzi na “Kuchnia otwarta na salon”