Stolarz Bielsko

Stolarz Bielsko-Biała

Dokładność, wieloletnie doświadczenie i szybkość w realizacji projektów. Gdzie w Bielsku-Białej znaleźć dobrego stolarza? – odpowiedź w firmie BFK Kuchnie. Nie każdy stolarz ma duszę artysty, podobnie jak nie każdy potencjalny Klient zdaje sobie sprawę z faktu, że stolarstwo związane z tworzeniem kuchni na wymiar, stanowi pewnego rodzaju powołanie i bardzo ceniony rzemieślniczy fach.
Jakie zatem przymioty musi mieć Stolarz przez duże „S”?
Na pewno jest kimś więcej niż rzemieślnikiem, choć oczywiście w pełni opanował umiejętności zawodowe: umie znakomicie szlifować, frezować, ciąć, oklejać i wycinać i heblować – ponieważ stanowi to merytoryczną podstawę wszelkich stolarskich działań. Jednakże zdobycie tych wszystkich umiejętności jest zaledwie przedszkolem stolarstwa, gdyż bez pewnych predyspozycji – dalszy rozwój zawodowy byłby znacznie utrudniony.
Mowa tutaj o czymś, co wydaje się być oczywiste: zdolności manualne – jeśli są rozwijane na bazie tzw. wyobraźni przestrzennej, to teoretycznie ów rozwój nie ma końca – coś wykonanego w sposób doskonały… może po upływie pewnego czasu stać się jeszcze doskonalsze.
Wyobraźnia przestrzenna, to umiejętność – choć może słowo „dar” jest tutaj bardziej adekwatne – zatem… jest to dar przewidywania, w jaki sposób kreatywne działanie będzie zmierzało ku produktowi finalnemu. I jak ów efekt ostateczny będzie wyglądał. Opiera się głównie na indywidualnym instynkcie i wyczuciu piękna oraz na niewerbalnej wiedzy, sprowadzonej do prostych faktów: to z tym pasuje, a tamto z tamtym – już nie. W takich momentach, gdy do głosu dochodzi intuicja, możemy spokojnie nazywać stolarstwo meblowe – Sztuką.
Kolejną sprawą jest znajomość realiów, czyli coś bardzo odległego od artystycznego instynktu i intuicji. Tylko ktoś, kto dokładnie zna przeznaczenie mebli, które wykonuje – potrafi sprawić, by były one funkcjonalne, praktyczne, by potrafiły ułatwić każdą pracę wykonywaną na kuchennym gruncie. I tutaj dochodzimy do sprawy… rutyny (w jej pozytywnym aspekcie). Wprawa, doświadczenie, rutyna – jakby je nie nazwać – są świetnymi drogowskazami, by kreować kuchnie przyjazne dla użytkownika, bezpieczne i ergonomiczne… Pewnych spraw nie można sobie przyswoić nawet po lekturze wysoko cenionych podręczników, pełnych wiedzy i dobrych rad, ponieważ obowiązuje tu zasada „przeżyj to sam”. Tylko autopsja pozwoli na wyciągnięcie wniosków dot. korelacji względnej – np. co powiększy optycznie kuchnię, co ją najlepiej oświetli, a co zasieje w niej ziarno indywidualizmu…
Języczkiem u wagi jest perfekcjonizm. Jedynie Stolarz-pasjonat wykona meble kuchenne na wymiar w najlepszy, najbardziej profesjonalny sposób, ponieważ włoży w nie nie tylko swoją wiedzę, wyczucie, intuicję, ale też potrafi sprawić, że otrzymany produkt będzie – idealny!
Jako Bielska Fabryka Kuchni jesteśmy dumni, że w naszej Stolarni pracuje niezwykła ekipa: Stolarze- wizjonerzy, którzy od lat robią to, co kochają i kochają to – co robią co jest to gwarantem sukcesu i naszym największym atutem.

0 odpowiedzi na “Stolarz Bielsko”