Sekrety nowoczesnej kuchni

Meble kuchenne w Bielsku-Białej.

Co powoduje, że w niektórych kuchniach od razu mamy wrażenie, jakbyśmy byli u siebie we własnym domu, wnętrze poprawia nam humor i czujemy się o wiele, lepiej?  Odpowiedź na to pytanie absolutnie nie jest jednoznaczna, jednak postaramy się uchylić rąbka tajemnicy.

Meble kuchenne

sekret pierwszy:
Nowoczesna kuchnia nie może stanowić przypadkowego zlepku: miejsc, sprzętu, czynności etc… ponieważ taki chaos wywołuje niepokój, a my chcemy uzyskać miejsce pełne spokoju i dobrej energii. Właśnie dlatego większość wytwórców kuchni na wymiar (a także domorośli świadomi majsterkowicze) trzymają się złotej zasady podziału na strefy, której od lat hołdują architekci.
Wyraźne zaznaczenie strefy obróbki żywności, przechowywania jej, przetwarzania cieplnego, a w końcu zmywania/porządkowania po przyrządzeniu posiłku sprawia, że kuchnia staje się funkcjonalna, przyjazna dla użytkowników, a prace kuchenne przebiegają szybko i bez zakłóceń. Najbardziej popularne są strefy kuchenne oparte na bazie trójkąta roboczego: lodówka/kuchenka/zlewozmywak, ale czasami sprawdzają się i inne konfiguracje. Warto eksperymentować.

Kuchnie na wymiar

sekret drugi:
Ekspozycja, czy chowanie – oto jest pytanie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu każda szanująca się gospodyni w wyeksponowanych miejscach trzymała ukochane książki kucharskie, ozdobne bibeloty i inne „powody do dumy”. Obecnie tendencją staje się pozbywanie owych przedmiotów, ewentualnie skrzętne ich ukrycie. Odpowiednie szuflady i szafki kuchenne powinny być pojemne o ergonomicznych gabarytach, co pozwoli funkcjonalnie je zagospodarować i przyczynia się do utrzymania ładu i porządku w całej kuchni. Warto sięgnąć po różnego rodzaju organizery, cargo oraz wygodne szuflady pracujące na gwarantowanych mechanizmach przesuwnych.

Kuchnie na wymiar

sekret trzeci:
Bez promowania zasad ekologii – nie ma nowoczesnej kuchni. Segregacja i recykling odpadów wcale nie muszą być uciążliwe, jeśli zaopatrzymy się w odpowiedni ku temu sprzęt, vide: specjalne kosze, pojemniki, a także szafkę kuchenną, która to wszystko sprytnie i funkcjonalnie pomieści.
Tak modna obecnie idea „Zero Waste” (jak najmniej nieutylitarnych odpadów) staje się na tyle popularna, że naprawdę warto pomóc naszej zmęczonej planecie.

Oświetlenie mebli kuchennych

sekret czwarty:
Kwestia odpowiedniego oświetlenia kuchennego niegdyś traktowana po macoszemu, jest obecnie należycie doceniana, gdyż rośnie świadomość roli światła i jego umiejętnego zastosowania. Oprócz tradycyjnego światła praktyczne oświetlenie podszafkowe potrafi powiększyć optycznie całe pomieszczenie, sprawić że nabierze ono indywidualności, nie mówiąc już o innych korzyściach natury ogólnej, jak podniesienie komfortu i wygody prowadzenia prac kuchennych.

AGD do kuchni

sekret piąty:
Nowoczesna kuchnia powinna być zaopatrzona w równie nowoczesny sprzęt AGD, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. W zasadzie wątpliwości zaczynają się w momencie, gdy trzeba podjąć decyzję co do lokalizacji owego sprzętu, a wiadomo, że są to rzeczy wielkogabarytowe.
Najpewniejszym rozwiązaniem jest ukrycie całego sprzętu, a w tej chwili można ukryć… wszystko (lub niemal wszystko). Całokształt zabudowy sprawia, że znikają tak trudne do utrzymania czystości zakamarki, a cała kuchnia nabiera eleganckiego, spójnego charakteru.

Elektryka w kuchni

sekret szósty:

Gniazdka elektryczne oraz puszki pop-up stanowią clou elektroniki nowej generacji i trudno bez nich wyobrazić sobie kuchni. Niektóre wnętrzarskie tricki warto wykorzystać niezależnie od faktu, czy wybieramy gotowe systemy meblowe, czy też interesuje nas kuchnia na wymiar.
Gniazdka i puszki schowane w blatach pozwalają zachować wizerunek nieskazitelnego pomieszczenia oraz stwarzają dodatkowe blaty robocze, czyli miejsce do pracy.

Detale mebli kuchennych

sekret siódmy:
Diabeł śpi w szczegółach –  któż z nas nie zna tego powiedzenia.
Wśród wielu różnych kolorów, faktur, kształtów nie bój się postawić na własnego „czarnego konia”. Twoja kuchnia może być zarazem praktyczna, nowoczesna, ekologiczna, ale ponadto podaruj jej także ziarno indywidualności, nacechuj kuchnię sobą, swoim charakterem.
Właśnie dlatego Bielska Fabryka Kuchni oferuje tak niezwykły wybór ważnych szczegółów, detali i dodatków, które sprawią, że Twoja kuchnia – będzie naprawdę Twoja. Fachowcy, którzy o projektowaniu mebli kuchennych wiedzą wszystko, cały sztab mistrzów stolarskich jest otwarty zarówno na kogoś, komu można zaproponować najciekawsze rozwiązania, jak i na domorosłych architektów, którzy wiedzą już co, wiedzą gdzie… ale jeszcze nie wiedzą jak 😉
Kuchnia jest sercem domu, a dzięki BFK sprawisz, że po Twojej nowej kuchni nowoczesność będzie przechadzać się pod rękę z funkcjonalnością w towarzystwie prawdziwego piękna.

0 odpowiedzi na “Sekrety nowoczesnej kuchni”